Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Psychodeliki to zespół materiałów psychoaktywnych, które wywołują zmiany w percepcji, nastroju i świadomości. Należą do nich m.in. LSD, psylocybina, DMT, meskalina i ketamina. Ich działanie polega na wpływie na działanie układu nerwowego, w szczególności na receptorach serotoninowych. Psychodeliki są w szeregu przypadków kojarzone z ruchem hipisowskim i subkulturami z lat 60. XX wieku, jednakowoż ich używanie w zamierzeniach terapeutycznych rozpoczęło się już w latach 50. XX wieku.

W ostatnich latach, zapał psychodelikami powiększyło się w związku z pojawieniem się badań naukowych, które sugerują, iż mogą one mieć potencjalne zastosowanie w terapii poniektórych zakłóceń mentalnych, takich jak chandra, lęk czy PTSD – Amanita Muscaria. Psychodeliki, w przeciwieństwie do różnych substancji psychoaktywnych, nie prowadzą do uzależnienia oraz nie są toksyczne dla systemu w dawkach terapeutycznych. Ich stosowanie potrzebuje jednakże ostrożności i słusznej opieki medycznej, ze względu na ewentualne niepożądane efekty uboczne, takie jak lęk, dezorientacja, a w krańcowych wypadkach nawet psychozy.

Terapia psychodeliczna, zwana również psychoterapią z użyciem materiałów psychodelicznych, polega na podaniu pacjentowi psychodeliku w pilnowanych przesłankach klinicznych, pod opieką fachowych terapeutów. W trakcie terapii pacjent zaznaje obfite doświadczenia, które mogą ulżyć mu w leczeniu zaburzeń umysłowych przez zwiększenie jego świadomości, otwarcie się na oryginalne perspektywy i przemianę rodzaju myślenia.
+Reklama+

Warto też przeczytać