Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Stomatologia jest gałęzią nauk o zdrowiu zajmującą się wykrywaniem, kuracją oraz zapobieganiem chorób narządu żucia; jaki obejmuje zęby, dziąsła, podniebienie, śluzę ustną oraz gruczoły ślinowe. Stomatolog bada również inne struktury, takie jak wargi czy migdałki. Słowo stomatologia pochodzi od greckiego słowa stoma, które świadczy usta.

Potocznie stomatolog to stomatolog, a to z kolei słowo wywodzi się z łacińskiego dent, czyli ząb. Stomatolog zatem to doktor narządów żucia, którymi są: wargi, język, ozębna, podniebienie, śluz ustny, dno jamy ustnej, gruczoły ślinowe, migdałki i gardło. Zważywszy że usta są położone między szyją, splanchnocranium oraz czaszką, dentysta ma obowiązek posiadać obszerną wiedzę lekarską z rozmaitych dyscyplin, jak na przykład: anatomia patologiczna, anatomia człowieka, histologia, fizjologia, patologia, mikrobiologia oraz farmakologia – tyczy się to każdego, zarówno ortodonty, jak oraz chirurga – znacznie więcej na chirurgia stomatologiczna. Poza tym ma obowiązek być obeznany w innych dziedzinach znaczących do wypełniania własnego zawodu.

Tytuł doktora stomatologii przyznaje się zatem profesjonaliście który absorbuje się przypadkami mającymi związek z jamą ustną. Nie należy przy tym zapominać że choroba jamy ustnej może wpłynąć także na szyję, twarz i samą czaszkę. Nie jest zatem do ukrycia, iż każda wizyta u takiego lekarza jest wybitnie kosztowna. W co niektórych państwach część zabiegów u dentysty jest pokryta ubezpieczeniem, a co za tym idzie, gratisowa.

Warto też przeczytać